Jarná časť sezóny je v plnom prúde

Tohtoročnú sezónu sme v našom klube zahájili naozaj aktívne – pretekársky. Máme za sebou prvé dva veľmi vydarené klubové preteky – First Wind a Májovú regatu. Zúčastnilo sa deväť a na druhej regate trinásť posádok kajutových plachetníc, náš mládežnícky optimist tím a na druhom závode premiérovo aj naši začínajúci laseristi. Výsledky oboch pretekov nájdete kalendári.

Naši najmladší pretekári v triede Optimist – Kajka, David, Jakub, Kubko a Viktor absolvovali v marci prvý pohárový pretek a Majstrovstvá Bratislavy, oba sa konali v Senci. Kajka a Jakub Čulenovi ešte stihli dva preteky českého pohára na Rozkoši a Nechranicích. Hanka a Peter Siebertovci v triede 420 majú za sebou prvé dva pohárové preteky a prvý krát si vyskúšali pretek na mori v Slovinskej Izole na Izola Spring Cup-e.
Naši dospelí členovia reprezentovali klub na mori, zúčastnili sa 23. ročníka ,,Velikonočné Regaty“, posádka Luba Macejku s Milom Psalmanom a Máriou Fiantokovou obsadila v konkurencii 42 lodí pekné 6. miesto. Fotografie z pretekov nájdete v sekcii galéria. Nadchádzajúci víkend uzatvoríme jarnú časť najvačším pretekom sezóny v našom klube, pohárovým Balnea Cup-om v triedach Optimist, 420, Finn a ILCA.

Novinky Späť na

Partneri