Tréningy

Naučte sa ovládať prírodné sily vetra a spoznajte čaro tohto krásneho športu! Jachtárske zručnosti odovzdávame deťom, dospelým i ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

Naše tréningy zastrešujú kvalifikovaní tréneri s dlhoročnými jachtárskymi skúsenosťami. Pre deti a mládež organizujeme pravidelné tréningy počas celého roka. Začiatočnícke tréningy sú koncipované tak, aby dieťa úspešne zvládlo základy jachtingu a nadchlo sa pre tento krásny šport. Po zvládnutí základov sú tréningy orientované na budovanie a rozvíjanie správnej techniky a úspešnú účasť na jachtárskych sústredeniach a pretekoch.

Pravidelné tréningy pre deti a mládež vo veku 7 – 18 rokov

YCSP organizuje pravidelné jachtárske tréningy v Piešťanoch. Náš klub poskytuje kvalitné zázemie a vybavenie, ktoré je počas tréningov k dispozícii zdarma. Tréningy sú určené pre úplných začiatočníkov, pokročilých i pretekárov.

Tréningy na vode v sezóne 2024 prebiehajú v mesiacoch apríl až október

Tréningy začínajúcich jachtárov prebiehajú na plachetniciach lodnej triedy Optimist. Trieda Optimist je celosvetovo najrozšírenejšia jednoposádková loď určená pre deti vo veku od 6 do 15 rokov. Staršie a skusenejšie deti ale i dospelí trénujú na jednoposádkovej plachetnici ILCA alebo dvojposádkovej lodi 420.

Aké potrebujete vybavenie?

YCSP poskytuje účastníkom jachtárskych tréningov plachetnicu, záchrannú vestu a trénera so sprievodným motorovým člnom. Jediná nutná výbava je oblečenie – nepremokavá ľahká bunda a nohavice, náhradný pár topánok (tenisiek).

Radi vás privítame na ktoromkoľvek z našich tréningov, na ktorom si môžete tréning nezáväzne vyskúšať.

KONTAKTUJTE NÁS

Pre viac informácií o tréningoch, tréningovom pláne a poplatkoch nás možete kontaktovať emailom na: info@ycslnava.sk alebo telefonicky na 0911 045 567.

 

Naše plachetnice

Ilca

Laser (ILCA) je jednou z najrozšírenejších tried na svete. Fyzická náročnosť, vyrovnanosť a flexibilita troch variánt dáva možnosť závodiť v tejto triede od detstva až do dospelosti:
Laser 4.7 - pre mládež od 50 až 70 kg.
Laser 6 (Radial) - juniorská a olympijská trieda pre ženy. Od 60 do 78 kg.
ILCA 7 (Laser Standard) - olympijská trieda pre mužov. Od 75 do 90 kg.

Finn

Finn je jednoposádková plachetnica navrhnutá v roku 1949 švédskym designérom Rickardom Sarbym pre olympijské hry 1952 v Helsinkách. Olympijskou triedov bola najdlhšie s pomedzi všetkých plahectníc až do hier v Tokyu v roku 2020. Tvrdí sa, že Finn je fyzicky a takticky najnáročnejšia jednoposádková loď na svete.

470

Lodná trieda 470 je dvojposádková športová a takticko-technická plachetnica od 14 rokov pre ženy (50-73 kg) a mužov (60-80 kg) . Na Olympiádu v roku 2024 bola vybraná ako dvojposádková plachetnica pre zmiešané páry.

Optimist

je celosvetovo najviac rozšírená plachetnica pre mládež. Táto jednoposádková loď s jednou plachtou je určená pre deti vo veku od 6 rokov do 15 rokov.

Cadet

je detská dvojposádková loď, ktorá skvele rozvíja tímovú spoluprácu a je ideálnou prípravou mládeže na spinakrové lodné triedy. Plachetnica je určená pre pretekárov od 8 do 17 rokov.

420

dvojposádková loď triedy 420 je ideálnou voľbou pri prechode medzi triedami určenými pre deti (Optimist, Cadet) a triedami olympijskými či pre dospelých. Lode triedy 420 s tromi plachtami a trapézom sú určené pre mládež od 12 rokov

Partneri