Tréningy

Naučte sa ovládať prírodné sily vetra a spoznajte čaro tohto krásneho športu! Jachtárske zručnosti odovzdávame deťom, dospelým i ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

Naše tréningy zastrešujú kvalifikovaní tréneri s dlhoročnými jachtárskymi skúsenosťami. Pre deti a mládež organizujeme pravidelné tréningy počas celého roka. Začiatočnícke tréningy sú koncipované tak, aby dieťa úspešne zvládlo základy jachtingu a nadchlo sa pre tento krásny šport. Po zvládnutí základov sú tréningy orientované na budovanie a rozvíjanie správnej techniky a úspešnú účasť na jachtárskych sústredeniach a pretekoch.

Pravidelné tréningy pre deti a mládež vo veku 7 – 18 rokov

YCSP organizuje pravidelné jachtárske tréningy v Piešťanoch. Náš klub poskytuje kvalitné zázemie a vybavenie, ktoré je počas tréningov k dispozícii zdarma. Tréningy sú určené pre úplných začiatočníkov, pokročilých i pretekárov.

Tréningy na vode v sezóne 2022 v mesiacoch apríl až október
každý štvrtok od 17.00 do 19.00
každú sobotu od 15.00 do 18.00

Tréningy začínajúcich jachtárov prebiehajú na plachetniciach lodnej triedy Optimist, Cadet a 420. Trieda Optimist je celosvetovo najviac rozšírená jednoposádková loď určená pre deti vo veku od 6 do 15 rokov. Cadet je dvojposádková loď, ktorá skvele rozvíja tímovú spoluprácu. Dvojposádková loď triedy 420 je ideálnou voľbou pri prechode medzi triedami určenými pre deti (Optimist, Cadet) a triedami olympijskými či pre dospelých. Lode triedy 420 s tromi plachtami a trapézom sú určené pre mládež od 12 rokov.

Aké potrebujete vybavenie?

YCSP poskytuje účastníkom jachtárskych tréningov plachetnicu, záchrannú vestu a trénera so sprievodným/záchranným člnom. Jediná nutná výbava je oblečenie – nepremokavá ľahká bunda a nohavice, náhradný pár topánok (tenisiek).

Radi vás privítame na ktoromkoľvek z našich tréningov, na ktorom si môžete tréning nezáväzne vyskúšať.

Ročný členský príspevok trénujúcej mládeže činí 350 €.

Pre viac informácií o tréningoch, tréningovom pláne a poplatkoch nás možete kontaktovať emailom na: info@ycslnava.sk alebo telefonicky na 0911 045 567.

 

Naše plachetnice

Optimist

je celosvetovo najviac rozšírená plachetnica pre mládež. Táto jednoposádková loď s jednou plachtou je určená pre deti vo veku od 6 rokov do 15 rokov.

Cadet

je detská dvojposádková loď, ktorá skvele rozvíja tímovú spoluprácu a je ideálnou prípravou mládeže na spinakrové lodné triedy. Plachetnica je určená pre pretekárov od 8 do 17 rokov.

420

dvojposádková loď triedy 420 je ideálnou voľbou pri prechode medzi triedami určenými pre deti (Optimist, Cadet) a triedami olympijskými či pre dospelých. Lode triedy 420 s tromi plachtami a trapézom sú určené pre mládež od 12 rokov

470

trieda 470 je olympijská trieda, športová a takticko-technická plachetnica pre mládež od 14 rokov.

Finn

trieda 470 je olympijská trieda, športová a takticko-technická plachetnica pre mládež od 14 rokov.

Partneri