Leto 2021 na Sĺňave

Náš klub už tradične organizuje počas sezóny rôzne podujatia súťažného ako aj spoločenského charakteru. Inak tomu nebolo ani v tomto roku. Okrem veľkého preteku slovenského pohára – BALNEA CUP, sme usporiadali pre členov klubu preteky a podujatia menšieho klubového charakteru určené na zmeranie si síl ako aj utuženie klubového kolektívneho ducha.

Jedným z takýchto podujatí bola júnová FUN REGATA, preteku sa zúčastnili kajutové plachetnice z nášho klubu. Zaujímavosťou bolo, že posádky opakovane preverili prechádzajúce búrky. A tak o zábavu ale i krízové situácie nebola núdza.

Príjemným spestrením klubového života bola aj spoločná nočná plavba – Jánske ohne. Táto spontánna akcia prebehla v duchu tradície, dobrej zábavy a veľkej vatry. Členovia klubu sa odprezentovali vyzdobenými a nasvietenými loďami ako i kulinárskymi dobrotami, ktorými sa navzájom hostili do neskorej noci.

Na našich významných klubových funkcionárov Tonka Orviského a Milana Čulena , ktorí sa svojou činnosťou výrazne podpísali na tvorbe a rozvoji nášho klubu sme si spomenuli v júli na regate s názvom ORVISKÝ-ČULEN MEMORIÁL. Pretek nešťastne kolidoval s iným pretekom na vodnom diele Gabčíkovo, bol presunutý o dva dni a tak ho naši kajutári mohli odjazdiť. Posádky sa vysporiadali s premenlivým vetrom, nepriaznivým stavom vody a odjazdili pekných päť rozjázd.

Začiatkom augusta sa jazero opäť zabelelo plachtami kajutových plachetníc pri Šesť hodinovom preteku. Posádky vytrvalo krúžili po tri aj pól míľovom okruhu. Do plachiet im fúkal takpovediac ideálny vietor. I keď bol pretek primárne koncipovaný pre kajutové plachetnice, na štart sa v rámci tréningu dostavila aj naša mládež na lodiach optimist. Postupne silnejúci vietor im priniesol aj niekoľko kúpačiek.

Sĺňavská riasa, ako už názov napovedá je tradičný pretek konca prázdnin, kedy naše jazero zarastá vodnými rastlinami a tak posádky musia okrem boja so súpermi zvádzať aj boj s vodnými rastlinami. V aktuálnom roku to bol boj neúprosný. I keď sa zdalo, že rastlín je menej ako po iné roky, málo bolo aj vetra.

To bol drobný prehľad nášho klubového leta, pred nami je jeseň a blížiaci sa koniec sezóny.

Fotky z vyššie spomínaných akcíí najdete v galérii www.ycslnava.sk/galeria

Novinky Späť na

Partneri