Rozlúčka so sezónou

Jachtársku sezónu sme na Sĺňave tento rok zakončovali na trikrát. Už tradične uzatvárajú sezónu Zastavené vetry, ktoré boli tento rok naplánované v netradične skorom termíne. A tak z iniciatívy niektorých členov sme “mimo” plán mali nakoniec rozlúčky tri. 25. septembra sa konali spomínané Zastvené vetry za účasti 17 lodí v dvoch triedach, 2. októbra Covid Regata a 23. októbra Burčáková Rally.

Zastavené vetry, podujatie, ktoré má v našom klube dlhoročnú tradíciu, je okrem preteku aj spoločenskou udalosťou. Stretávajú sa na ňom aktuálni ale i bývalí členovia, podporovatelia a priaznivci klubu. Aj tento rok nás svojou návštevou poctil náš najstarší člen, pán Libor Gardoň vo svojom úctyhodnom veku.

Na Zastavených vetroch sme tiež bilancovali a ocenili najaktívnejších jachtárov nášho klubu, v kategórii mládež získal ocenenie Peter Siebert a medzi dospelými Matej Kollárik. Náš klub sa v celkovom hodnotení klubov na Slovensku umiestnil na 6. mieste.

Preteky Covid Regata a Burčáková Rally, nám aj vďaka priaznivému počasiu predĺžili pretekársku jachtársku sezónu o mesiac. Tieto novovzniknuté podujatia ešte nemali svoje oficiálne miesto v termínovom kalendári SZJ. Ale veríme že to bol úspešný zrod novej tradície a pre ďalšie sezóny budú mať v súťažných kalendároch svoje stabilné miesto.

V závere tohto článku ale aj jachtárskej sezóny sa naskytlo ideálne miesto pre poďakovanie. A tak ďakujeme členom, pretekárom, funkcionárom a sponzorom za reprezentáciu a podporu.

Špeciálne poďakovanie za neúnavnú prácu a pomoc pri pretekoch patrí Julke Prišticovej, Tonke OrviskejHelenke Noskovej.

Výsledky troch jesenných pretekov nájdete tu: Výsledky jesenných regát.

Fotografie z akcií nájdete v sekcii galéria www.ycslnava.sk/galeria

Novinky Späť na

Partneri